Vrabotuvanje.com - Уредник на веб портал - Скопје - ТВ21
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Уредник на веб портал

Скопје

Рок за пријавување:

 • ТВ21

Националната телевизија ТВ21 , има потреба од комуникативна, преставителна, енергична и амбициозна личност за следната позиција:

Уредник на веб портал

Потребни квалификации: 

 • Високо образование 
 • Одлично познавање на албански јазик
 • Вештини за литературно и креативно изразување
 • Остро око за воочување пропусти во пишувањето (фактографски, правописни, јазични), како и визуелни и технички недоследности
 • Вештини за селектирање, надополнување и проверување на точноста на информациите
 • Снаодливост со веб и компјутерски алатки 
 • Искуство во уредување содржини на веб (предност)

 Личен профил:

 • Брзина, навременост, точност и способност за добро планирање на работниот ден
 • Позитивен дух за развој на квалитетот на работа и унапредување на целиот сајт
 • Исполнителност, посветеност, иницијативност и одговорност
 • ​Одлични комуникациски вештини
 • Развиени аналитички способности

Работни обврски:

 • Секојдневна комуникација со авторите околу изворите на содржини, изборот на теми и начинот на уредување
 • Пишување авторски содржини и обработка на теми прилагодени од странски извори
 • Водење редовна евиденција за својата работа, за работата на останатите членови на авторскиот тим, како и за издавачките активности на ниво на целиот сајт
 • Преземање одговорност за објавените содржини и справување со евентуалните пропусти и забелешки од страна на публиката

Почетна плата: 20.000 мкд

Доколку сте заинтересирани, Ве покануваме да се пријавите со испраќање на Вашата биографија преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде