Vrabotuvanje.com - Оператори - Прилеп - ГЕНТЕРМ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Прилеп

Рок за пријавување:

 • ГЕНТЕРМ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ

 

Гентерм има потреба од 150 Оператори:

ОПЕРАТОРИ (ОПШТИ РАБОТНИЦИ)

Одговараат на Производниот Шеф на смена/линиски шеф
 

Функции, област на одговорност и стручност за позицијата:

 • Професионални задачи, еволуција на активности:
 • Точно изведување на работата, на која укажува Шефот на смена, или Линискиот шеф
 • Продукција на квалитетно производство
 • Во случај на недоумица, двоумење итно известување на директните надредни кадри 
 • Исполнување на линиската контрола и себе-испитување
 • Ефективна соработка со експерти и инженери
 • Почитување на производните насоки и правила
 • Почитување на стандардизирано време и негова имплементација
 • Учење на нови технолошки операции
 • Почитување на редот и хигиената на работното место
 • Правила кои се однесуваат на позицијата, после ГЕНТЕРМ основниот тренинг
 • Усогласеност на безбедност, безбедносни регулативи, заштита при работа

Менаџмент за квалитет:   

 • Усогласеност со производните директиви, прирачници и правилници за квалитет
 • Задачи за планирање
 • Избор на нови вработени, нивна обука и ретренинг
 • Во случај на потреба од учество во обука на нови вработени, кога е назначен трет ранг
 • Достава, контрола и примена на задачи
 • Комуникациска одговорност, соработка
 • Соработка со инженери
 • Пополнување на потребната документација за системи на еколошки насоки
   

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги доставите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде