Vrabotuvanje.com - Сервисер/Монтер на машини за обработка на дрво и метал - Територија на Р.Македонија - РАДЕК
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сервисер/Монтер на машини за обработка на дрво и метал

Територија на Р.Македонија

Рок за пријавување:

СЕРВИСЕР/МОНТЕР НА МАШИНИ ЗА ОБРАБОТКА НА ДРВО И МЕТАЛ

Биди и ти дел од тимот на RADEK!

Опис на работата:

 • Испорака на машини.
 • Монтажа и инсталација на машини.
 • Сервисирање и одржување на машини.
 • Дијагностицирање и решавање на проблеми.
 • Обука како да се користи машината.
 • Советување на клиентот како да ја одржува машината.
 • Континуирано учење и напредување.
 • Работа на целата територија на Македонија.

Потребни квалификации:

 • Со работно искуство во областа на машинство и електрика.
 • Флексибилност и ориентираност кон пронаоѓање на решенија.
 • Одлично познавање на Англиски јазик.
 • Познавање на 2д и 3д програми за цртање.
 • Возачка дозвола Б категорија.
 • Одговорност и посветеност на работата.
 • Желба за напредување.

Скопје, Јадранска Магистрала 71б (Индустриска зона Визбегово)
Работно време: Понеделник-Петок 09:00 - 17:00 ч.
Платата варира во однос на тоа колкаво работно искуство имате
(25.000 – 60.000 мкд)

www.radek.com.mk

Заинтересираните кандидати ги покануваме да го испратат своето CV преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде