Vrabotuvanje.com - Digital Marketer - Скопје - ДАЛМА ФООД И КЕТЕРИНГ СЕРВИС ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ДАЛМА ФООД И КЕТЕРИНГ СЕРВИС ДОО
 

Одговорности

 • Планирајте и извршете го целиот дигитален маркетинг, вклучително и оптимизација  SEO/ SЕМ, база на податоци за маркетинг, социјални медиуми и рекламни кампањи
 • Креативност во пишувањето и креирањето на мултимедијални содржини
 • Дизајн, градење, поставување  и одржување на нашето присуство на социјалните медиуми (Facebook, Instagram, Linked In, Twitter)
 • Измерете и известете за ефикасноста на сите дигитални маркетинг кампањи и проценете според целите (ROI и KPI)
 • Идентификување на трендовите и увидите и оптимизирање на трошењето и  перформансите врз основа на увидите
 • Размислување  за нови и креативни стратегии за раст
 • Можност за аналитичка  проценка на искуството на клиентот од крај до крај преку повеќе канали и точки на допир на клиентите
 • Оценете и употребете ги алатките и трендовите што се појавуваат во светот на дигиталниот маркетинг.

Потребни квалификации за индивидуалци.

 • Економски факултет нa смеровите Е-бизнис или маркетинг, или образование стекнато преку академија за дигитален маркетинг
 • Високо креативнa личност  со искуство во идентификување на целна публика и осмислување дигитални кампањи кои вклучуваат, информираат и мотивираат
 • Искуство во поставување и оптимизирање на кампањи на Google Adwords
 • Силни организациски вештини и вештини за управување со времето и можност за приотизација
 • Познавање на Wordpress, Canva, Photoshop, Google Analytics, Facebook Ads Manager
 •  Познавање на социјалните мрежи - Facebook, Instagram, Youtube, LinkedIn, Twitter
 • Амбициозна и исполнителна личност
 • Одлични комуникациски и меѓучовечки вештини
 • Силни вештини за решавање проблеми и аналитички способности
 • Познавање на англиски јазик

Далма груп бара digital marketer за планирање дигитални маркетинг кампањи, вклучително веб, SEO / SEM, е-пошта, социјални медиуми и рекламирање на дисплеи,одржување на нашето присуство на социјалните медиуми на сите дигитални канали, мерење и известување за перформансите на сите дигитални маркетинг кампањи .

ШТО ПРАВИ DIGITAL MARKETER?

Треба да имате силно разбирање на тековните алатки и стратегии за маркетинг и да бидете во можност да водите интегрирани дигитални маркетинг кампањи од концепт до извршување.

Работно време

Понеделник до петок (08:00- 16:00 часот)


Што да очекувате
•    Работа во нови и модерни услови
•    Стабилна компанија со долгогодишно искуство и реноме
•    Конкурентна плата во зависност на искуството на кандидатот
•    Можност за професионален развој

Доколку сте заинтересирани, испратете ни Ваше CV како и мотивациско писмо на contact@ dalma.com.mk објаснувајќи ја Вашата погодност за оваа работна позиција.

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Маркетинг, ПР и Медиуми изнесува 28.527 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде