Vrabotuvanje.com - Работник за машина за сечење на метал - Прилеп - МИКРОСАМ ДОО ПРИЛЕП
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Работник за машина за сечење на метал

Прилеп

Рок за пријавување:

 • МИКРОСАМ ДОО ПРИЛЕП

За Микросам:

Микросам е светски-признат гигант во производство на Роботски и ЦНЦ машини за композитни производи. Во 30-години Микросам има инсталирано над 280 производни линии во повеќе од 43 земји во светот, како Германија, САД, Русија, Јапонија, Кина, Индија, Израел и Кореа. Глобалните клиенти се водечки во авионска, вселенска, автомобилска, одбранбена и други индустрии, како и врвни истражувачки центри за модерни композити.  Заедно со Институтот за Современи Композити и Роботика имаме напредна лабораторија и правиме заеднички развој со бројни компании кои се лидери во примена на композити во светот. Дознајте повеќе на www.mikrosam.com

Микросам ДОО, светски бренд за производство на современи, компјутерски управувани машини за производство на композитни материјали, има потреба од нов стручен кадар:

РАБОТНИК НА МАШИНА ЗА СЕЧЕЊЕ НА МЕТАЛ

 

Основни одговорности и задачи:

 • Управување со автоматизирани и делумно автоматизирани машини за сечење на метали;
 • Вршење извлекување и истиснување на метали за добивање на жици, цевки и слични производи;
 • Надгледување на машини за сечење на метал;
 • При појава на одредени недостатоци во изработката или во дизајнирањето ги известува сите одговорни во процесот на конструирање и производство;
 • Користење специјална опрема и алат за работа;
 • Тестирање на машините и елиминирање на дефектите;
 • Водење на евиденција за работата во посебна документација;
 • Водење на грижа за спроведување на правилата и користење ХТЗ опрема;
 • Надзор на други работници;
 • Вршење на сродни задачи и други работи одредени од претпоставените.

Квалификации и компетенции:

 • Минимум средно образование;
 • Минимум 1 година искуство во машини за сечење;
 • Желба и одговорност кон работата.

Што нудиме?

 • Кариера во најиновативната Македонска компанија со решенија за светски клиенти
 • Одлични услови за работа во креативна средина
 • Амбициозен и професионален тим со големо искуство
 • Организиран превоз и храна
 

Доколку сте заинтересирани аплициирајте преку полето Брза Апликација или телефонски на: 075/226 – 411.

Огласот трае до 04.10.2021

Само избраните кандидати ќе бидат повикани на интервју. 

Со аплицирање, се согласувате вашите информации да се чуваат во нашата база на кандидати во рок од 12 месеци.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде