Vrabotuvanje.com - Систем администратор - Скопје - ГЛОБАЛ ГАМИНГ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Систем администратор

Скопје

Рок за пријавување:

 • ГЛОБАЛ ГАМИНГ ДОО

Винер слот клуб е претпознатлив бренд на компанијата Глобал Гаминг која поседува 11 локали низ Македонија. Секој слот клуб е опремен со рулет и слот автомати од најновата технологија. Нашата компанија работи според високи стандарди и најголем фокус е ставен на грижа и гостопримство на своите клиенти.

Грижата за вработените е приоритет на компанијата.

Динамиката и растот на компанијата отвори пат до нови работни места, а моментално сме во потрага по:

Систем администратор

Опис на работно место

 • Отстранување на хардверски и софтверски проблеми во службените канцеларии и на терен.
 • Инсталација, конфигурација и администрирање на работните станици, мрежните уреди и софтверските системи во компанијата.
 • Администрирање и надгледување на безбедносните компоненти.
 • Поддршка на софтверските системи на корисниците во деловната мрежа.
 • Соработка и комуникација со надворешни добавувачи на опрема како и со надворешни соработници на IT услуги.
 • Анализа и тестирање на нови софтверски системи.

Потребно искуство, знаење и вештини

 • Искуство во софтверско администрирање на мали или средни компании и нивно доменско поврзување.
 • Инсталација и конфигурација на Windows и Linux оперативните системи и нивните пратечки софтвери.
 • Познавање на компјутерските мрежи и мрежните протоколи.
 • Основно познавање на виртуелизацијата на оперативните системи.
 • Познавање на стегање и поврзување на мрежните конектори (UTP, BNC, LSA Patch и слични).
 • Пожелно искуство во поставување и сетирање на видео надзор.
 • Пожелно искуство во управување со Ubiquiti и Mikrotik рутерите.
 • Пожелно познавање на српскиот јазик – разбирање и говорење.
 • Возачка дозвола “Б” категорија.

Нудиме

 • Приватно здравствено осигурување
 • Вреднување и наградување на вашата работа и залагање
 • Предизвик, стабилност и можност за учење и напредување
 • Тим билдинг активности
 • Можност за напредување на повисока позиција

Ве молиме Вашето CV и мотивационо писмо да ги испратите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде