Vrabotuvanje.com - Асистент за продажба - Скопје - Меркур Македонија ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент за продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • Меркур Македонија ДОО
 • Адреса: Едвард Кардељ бр.12, 1000

Меркур Македонија ДОО има потреба од следната работна позиција:

АСИСТЕНТ ВО ПРОДАЖБА

 

Локација: Меркур Македонијa,

Малопродажен центар, Автокоманда, Скопје

Потребни квалификации:

 • Завршено средно образование
 • Минимум една година работно искуство во малопродажба
 • Комуникациски вештини
 • Способност за тимска работа

Работни задачи:

 • Дирекна продажба на купувачи, во мулти бренд продавница
 • Прием, редење, изложување и сортирање на робата
 • Грижа за хигиена во продажното место
 • Почитување и спроведување на деловниот систем и процедурите пропишани од колективот.

Нудиме:

 • Одлични услови за работа во модерна средина со амбициозен и професионален тим
 • Полно работно време од 40 часа
 • Работа во две смени, од понеделник до сабота, недела е неработен ден
 • Распоред на смени од понеделник до петок:
 • I смена : од 07:50 до 14:40
 • II смена: од 13:20 до 20:10
 •  
 • Сабота:
 • I смена : од 08:50 до 14:40
 • II смена: од 14:20 до 20:10
 • Меркур како компанија не работи на празници, односно слободни денови за празници.
 • Редовни месечни примања
 • Загарантиран годишен одмор, согласно решението за годишен одмор

​​

 

Сите заинтересирани кандидати може да се пријават преку полето Брза Апликација

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде