Vrabotuvanje.com - Комерцијалист за продажба (амбулантна продажба) - Скопје, Тетово и Гостивар - НОВА ГРУП ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист за продажба (амбулантна продажба)

Скопје, Тетово и Гостивар

Рок за пријавување:

 • НОВА ГРУП ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
 

 

Поради зголемен обем на работа компанијата НОВА ГРУП дооел од Скопје има потреба од -

Комерцијалист за продажба на реон - Скопје , Тетово и Гостивар (амбулантна продажба)

Опис на работната позиција: Продажба и дистрибуција на ризли и  филтри од брендот SMOKING, никотински ќесички, запалки и бренери за пури од брендот ZENGAZ,КРИКЕТ запалки и КАРМЕКС лабела

Работни обврски

 • Развој и одржување на продажната мрежа
 • Продажба и дистрибуција на производи
 • Спроведување на мерченајзинг активности на продажни места
 • Планирање на работа на терен
 • Унапредување на присуството на брендот на компанијата
 • Работа во канцеларија и на терен
 • Флексибилност при прифаќање и извршување на задачите

Профил кој го бараме

 • Работно искуство во областа
 • Одлични комуникациски и презентерски вештини
 • Организираност
 • Одговорност
 • Работа во тим и способност за самостојна работа
 • Возачка Б категорија

Ние нудиме

 • Работа во одличен тим во кој ќе имате простор да растете професионално
 • Конкурентни примања и бонуси
 • Плата 35.000 денари + бонус
 • Работно време Понеделник - Петок од 08:00 до 16:00

Испратете ги Вашите биографии преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде