Vrabotuvanje.com - Продавач во малопродажен објект - Скопје (Diamond Mall) - Скопје - ДЕЛТА СПОРТ ДООЕЛ експорт-импорт Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавач во малопродажен објект - Скопје (Diamond Mall)

Скопје

Рок за пријавување:

 • ДЕЛТА СПОРТ ДООЕЛ експорт-импорт Скопје

Kомпанијата Д спортска опрема e формирана со идеја дека најпопуларните спортски брендови, препознатливи по услугата и стабилното работење, внесе здрав дух во сите сегменти од живеењето.Со најдолга традиција на пазарот работиме преку две децении. 

Нашата спортска фамилија ја сочинуваат преку 700 вработени и преку 80 малопродажни објекти во регионот. Во неа секогаш се добредојдени луѓе со константна цел за подобар учинок, за учење и за унапредување во работата. По тој повод бараме особа за следното работно место: 

Продавач во малопродажен објект 
Скопје
-Diamond mall
 
 

Главни задолжувања:
 • Високo ниво на услуга и посветеност на купувачите
 • Познавање на целокупниот асортиман на артиклите во малопродажниот објект
 • Давање информации на купувачите за моментални акции
 • Спроведување на процедурите за излагање на робата
 • Прием на роба и средување магацински простор

Потребни квалификации:
 • III/IV степен стручна спрема
 • Задолжително искуство во работа со системи за малопродажба
 • Познавање работа на компјутер
 • Флексибилност и подготвеност за работа со различни луѓе
 • Прецизност и точност во работата

Можете да очекувате:
 • Работа во стабилна компанија
 • Бонуси во склад со остварените резултати
 • Можност за константно усовршување и развој

Вашeто CV и мотивациско писмо испратете го преку полето Брза Апликација.
Само кандидатите кои ќе влезат во потесната селекција ќе бидат контактирани

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде