Vrabotuvanje.com - Асистент на продажба - Скопје - Друштво за трговија и услуги ТОМ ТАИЛОР ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент на продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • Друштво за трговија и услуги ТОМ ТАИЛОР ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
 • Адреса: 1000 Скопје

том таилор гроуп

Биди и ти дел од нашиот тим!

Бараме професионални, иновативни и комуникативни луѓе кои ја сакаат модата и уживаат во комуникација со луѓе.

Бидете во чекор со модата и запознајте ги одблиску светските модни трендови.

Вашето искуство е приоритетно, но ние сме отворени да работиме и со личности кои се спремни да учат и да се надградуваат себеси.

За таа цел ТОМ ТАИЛОР објавува оглас за следната работна позиција:

АСИСТЕНТ НА ПРОДАЖБА

РАБОТНИ ЗАДАЧИ:

 • Директна продажба на производите
 • Почитување на стандардите за работа
 • Дополнување на продадените артикли на дневно ниво
 • Имплементација на дневна, неделна и месечна продажба
 • Извршување на секојневни работни задачи: прием на роба, алармирање, поставување на декларации
 • Работа на каса
 • Одржување на хигиената на малопродажниот простор

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Минимум средно образование
 • Искуство во продажба
 • Изразени комуникациски вештини
 • Познавање на англиски јазик

НУДИМЕ:

 • Работа во смени,од понеделник до недела 40 часа на неделно ниво и 2 дена слободни во текот на неделата
 • Постои можност за вработување на пола работно време
 • Конкурентна плата + бонуси по вработен 

Заинтересираните кандидати ги покануваме да го испратат своето CV преку полето Брза Апликација.​

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде