Vrabotuvanje.com - Менаџер на продавница и асистенти за продажба - Скопје - Luisa Spagnoli
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Менаџер на продавница и асистенти за продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • Luisa Spagnoli
 

Монобренд продавницата на Luisa Spagnoli, италијански бренд за женска облека, која се отвора наскоро, има потреба од вработување на следните позиции.

МЕНАЏЕР НА ПРОДАВНИЦА

 

 

 

КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Претходно искуство како менаџер на продавница во малопродажба
 • Докажана способност за управување со операциите, персоналот и буџетот
 • Силна услуга на купувачите и интерперсонални вештини
 • Познавање на англиски јазик и работа со комјутери
 • Одлични писмени и вербални комуникациски вештини
 • Способност за решавање на проблеми и преземање иницијатива
 • Диплома за завршено високо образование или еквивалент ќе се смета за предност

РАБОТНИ ЗАДАЧИ:

 • Обезбедува одлична и навремена услуга на купувачите
 • Надгледување и обука на персоналот, поставување на цели и следење на перформансите
 • Ги следи операциите на продавницата и метриките на перформансите како што се продажбата и услугите кон купувачите
 • Решавање на проблеми со корисничката услуга и решавање на поплаките на корисниците
 • Управување со инвентарот и осигурување сите производи да се достапни за купување
 • Развива маркетинг стратегии за промовирање на продавницата
 • Одржува бренд стандарди на продавницата и
 • Обезбедува постигнување на зададените таргети и буџети

АСИСТЕНТИ ЗА ПРОДАЖБА

 

 

 

 

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Претходно искуство во продажба,
 • Основно познавање на англиски јазик,
 • Познавање и искуство во работа со модни брендови ќе се смета за предност
 • Љубезност и комуникативност

 

РАБОТНИТЕ ЗАДАЧИ СЕ СОСТОЈАТ ОД:

 • Препознавање на потребите на купувачите и советување согласно истите
 • Унапредување на продажбата преку грижа за купувачите и презентирање на понудата во продавницата

 

 

Компанијата нуди можност за професионално усовршување и можност за напредување.

Доколку сметате дека ги исполнувате наведените критериуми ве повикуваме да ја испратите Вашата биографија на conceptstore52@yahoo.com

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде