Vrabotuvanje.com - Продавач/ка на деликатес - Скопје - СОЛЕТА ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавач/ка на деликатес

Скопје

Рок за пријавување:

 • СОЛЕТА ДОО

СОЛЕТА е успешна Македонска приказна која во изминатите 20 години со труд и напорна работа успеа да се изгради во препознатлив бренд со асортиман од 70-тина производи чијшто број во континуитет се зголемува, а за тоа е најзаслужен тимот од 110 вработени кој е распространет во секторите за производство, дистрибуција и продажба.

ИМП СОЛЕТА има потреба од  лице на следното работно место

ПРОДАВАЧ/КА НА ДЕЛИКАТЕС

 
Kвалификации:
 • Минимум ССС
 • Со или без работно искуство
 
Личен профил:
 • Одговорност и прецизност
 • Способност за тимска работа
 • Флексибилна, комуникативна и динамична личност
 • Лојалност, чесност и  иницијативност
 
Одговорности и задачи:
 • Услужување и продажба на целокупниот асортиман
 • Следење на рокови и тековни залихи
 • Учество во целокупното работење во објектот
 
Услови за работа:
 • 40 часа неделно во 2 смени  (Понеделник – Сабота) 
 • Плата во зависност од искуството + бонус за реализирана таргет продажба
 • Регрес за годишен одмор (К15)

​Вашите пријави испратете ги преку полето Брза Апликација!
 

Разгледување , селектирање и  интервјуирање на пријавените кандидати ќе се врши во времетраење на огласот и по завршување на истиот.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде