Vrabotuvanje.com - Референт за продажба - Велес - ПИ Кристал 1923 а.д.
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт за продажба

Велес

Рок за пријавување:

 • ПИ Кристал 1923 а.д.
 • Адреса: Алексо Демниевски 18, 1400 Велес

Прехранбената индустрија „ПИ Кристал 1923 АД Велес“ од Велес веќе 100 години е синоним за квалитет. Нема домаќинство во Македонија во кое нашите производи немаат свое место. Денеска ПИ Кристал 1923 АД Велес е модерен прехранбен капацитет, во кој целокупниот производствен процес се одвива во строго контролирани услови што претставува најдобра гаранција за безбедноста и квалитетот на секој производ кој излегува од нашата фабрика.

 
Во моментов, имаме потреба од вработување на:

 
Референт за продажба
 
 

Одговорности:

 • Услужување и консултација со клиентите
 • Поседување на технички продажни вештини, како и способност за учење на производите на компанијата со цел обезбедување на квалитетна услуга
 • Комуникација со Менаџерот за продажба за спороведување на месечниот план и цели, определени од Менаџерот
 • Активно да учествува во имплементација на маркетинг планот на компанијата
 • Евиденција на точни податоци во врска со различни барања / нарачки што можат да ги достават клиентите на компанијата.
 • Ги разбира и имплементира сите компаниски политики, процедури и кодекс на етика

Нудиме:

 • Конкуретна плата+бонуси
 • Модерни услови за работа
 • Пријатна работна атмосфера
 • Компанијата нуди можност за напредок, усовршување и обуки
 • Обука на кандидатите

Квалификации:

 • Со и без работно искуство
 • Добри комуникациски вештини - Познавање на работа со компјутери (MS Office)
 
 
Сите заинтересирани кандидати, својата Професионална Биографија можат да ја достават преку полето Брза Апликација. 

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде