Vrabotuvanje.com - Мерчендајзер/ка - Охрид и Струга - Охрид и Струга - МОНТЕНЕГРО ДОO
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Мерчендајзер/ка - Охрид и Струга

Охрид и Струга

Рок за пријавување:

 • МОНТЕНЕГРО ДОO
 • Адреса: Илинденска бр.118, 1230 Гостивар
 • Веб страна: http://www.montenegro.mk
Miniso

Монтенегро ДОО објавува оглас за вработување на:

Мерчендајзер/ка за реон Охрид-Струга
(Унапредувач на продажба)

 

Работни задачи

 • Позиционирање на артикли на продажни рафтови
 • Следење на продажба во продажни објекти
 • Информирање за обртот на артиклите и волуменот на продажба на истите
 • Спречување залиха на артикли кои не се обртни
 • Сугестија за дополнителни приоритетни нарачки
 • Известување за тековни проблеми при позиционирање на одредени артикли или нарушени позиции
 • Следење на артикли (декларации, рокови, оштетување на роба)
 • Поставување и следење на акциски банери за одредени артикли (акциски)

Кандидатот треба да ги исполнува следните услови

 • Претходно работно искуство не е задолжително
 • Возачка дозвола Б категорија
 • Пожелно познавање на компјутерски вештини (word, excel)
 • Фокусираност на зададените задачи
 • Лојалност и комуникативност
 • Можност за самостојна и тимска работа
 • Презентациски вештини
 • Трпеливост и упорност

Ние нудиме

 • Конкуретна почетна плата која може да прогресира во зависност од перформансите и работната успешност + дополнителни стимулации
 • Службен мобилен телефон и службено моторно возило со право на користење во работното време за извршување на работните обврски и одговорности
 • Позитивна и пријатна работна атмосфера
 • Можност за професионален развој
   

Доколку ги исполнувате условите и сте мотивирани за работа испратете ваша биографија преку полето Брза Апликација со назнака "Мерчендајзер – Охрид/Струга".

Избраните кандидати ќе бидат контактирани за понатамошно интервју.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде