Vrabotuvanje.com - Продажен персонал - Плоштад Македонија Скопје - Скопје - AMBAR DOOEL SKOPJE
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажен персонал - Плоштад Македонија Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • AMBAR DOOEL SKOPJE
 • Адреса: 11 Октомври 3А, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://ambar.mk

 

Ambar се грижи за задоволување на потребите на купувачите и постојано е во тек со најновите модни трендови, поради што прерасна во популарен бренд за облека за млади.

Позади успехот на Ambar стојат 1120 посветени вработени кои се грижат за купувачите, како и тимот за менаџмент кој постојано имплементира промени и иновации.

Ве очекуваме, аплицирајте и бидете дел од нашиот тим !

ПРОДАЖЕН ПЕРСОНАЛ

Локација: Скопје - Плоштад Македонија

Опис на работата:

 • Примање и изложување на робата по правила на компанијата
 • Работа на каса
 • Следење на асортиманот и залихата
 • Услужување на купувачи, во склад со стандардите на компанијата
 • Грижа за целокупниот изглед на продавницата

Потребни квалификации:

 • Минимум средно образование
 • Поседување на вештини за продажба
 • Пожелно претходно работно искуство на исто или слично работно место
 • Основно познавање на компјутери
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Одговорност и организираност во работата
 • Динамична и комуникативна личност
 • Грижа за беспрекорност
 • Посветеност, лојалност и одговорност

Ви нудиме:

 • Почетна плата: 30.000 денари
 • Можност за надоградба и постигнување на плата до 40.000 денари ( со остварени месечни таргети )
 • 40 работни часа во една недела
 • 13та Плата - К15 и платен годишен одмор
 • Можност за напредок и профисионално усовршување
 • Позитивна работна атмосфера
 • Дополнително платени државни / верски празници и работа во недела
 • Бенефиции при купување


 

ЗАИНТЕРЕСИРАНИ?

Сите заинтересирани кои ги исполнуваат посочените услови да достават кратка биографија преку полето Брза Апликација.

Рокот за пријавување е 20 дена од денот на објавување.

Ке бидат контактирани само кандидатите кои ќе влезат во потесен избор.

Напомена: Со испраќање на пријавата, кандидатот дава согласност компанијата да ги обработува неговите лични податоци во постапката за селекција во склад со законот за заштита на лични податоци.

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде