Vrabotuvanje.com - Асистент/ка за продажба - Скопје - ЕЛЕНА ЛУКА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент/ка за продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕЛЕНА ЛУКА

ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА
асистент за продажба ВО СКОПЈЕ

ЕЛЕНА ЛУКА е синоним за автентичен, авангарден и уметнички моден израз кој создаде свој единствен и суштински моден печат, препознатлив и на домашниот пазар, но и во глобалниот моден бизнис.

Визијата за македонски производ со светски дизајн и квалитет, започна да се реализира во 2008 година и за релативно краток временски период, брендот успешно се позиционираше на домашната модна сцена издвојувајќи се благодарение на комплетниот стручен тим што го сочинуваат инвентивни професионалци и едуцирани, креативни уметници.

Поради зголемен обем на работа, ЕЛЕНА ЛУКА го проширува својот тим со амбициозни, комуникативни и професионални луѓе кои ја сакаат модата.

Потребни квалификации:

 • Образование: ССС / ВСС
 • Работно искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност;
 • Познавање на работа со компјутер и програма за продажба;
 • Познавање на албански јазик ќе се смета за предност;

Потребни вештини и одговорности:

 • Изразени продажни техники и вештини;
 • Одлични организациони и комуникациски вештини;
 • Позитивен пристап и посветеност со клиентите;
 • Познавање на целокупниот асортиман на артикли;
 • Прием и сортирање на артикли;
 • Спремање на нарачки и внесување во систем за испорака;
 • Грижа за естетскиот изглед на изложените артикли:
 • Одржување на уредност на работниот простор;
 • Прецизност и точност во работата;
 • Љубезност, педантност и ефикасност во работењето.

Компанијата нуди:

 • Работа во компанија со изграден имиџ;
 • Стабилност и можност за личен развој;
 • Градење успешна кариера;
 • Можност за надградба на професионален план;
 • Одлични услови за работа;
 • Плата по договор.

Доколку ги исполнувате горенаведените услови, Вашата молба заедно со Вашата Персонална биографија доставете ја преку Брзата Апликација.

Сите пристигнати Биографии ќе се третираат со максимална доверливост и во согласност со Законот за заштита на лични податоци.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде