Vrabotuvanje.com - Регионален менаџер за продажба- комерцијалист - Скопје - Виндија Интернационал
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Регионален менаџер за продажба- комерцијалист

Скопје

Рок за пријавување:

 • Виндија Интернационал
 • Адреса: Јадранска Магистрала бр.47а, 1000 Скопје


 

 
Заради проширување на тимот компанијата:
ВИНДИЈА ИНТЕРНАЦИОНАЛ ДООЕЛ , ул. Јадранска Магистрала 47А, Скопје
 
Објавува оглас за следното работно место:
Регионален менаџер за продажба- комерцијалист
 
 
Задачи и одговорности:
 • Одговорност и следење на продажбата на целокупниот асортиман од составот на Виндија Интернационал Дооел-Скопје  во рамки на реонот.
 • Припремање нарачки, истражување на пазарот, следење на конкуренцијата, склучување купопродажни договори со купувачите, наплата на побарувањата од купувачите итн.
Потребно Образование и вештини:
 • ВСС, ВШС од областа на економијата и општествените науки
 • Активно знаење на англиски или германски јазик
 • Познавање и работа со компјутери (excel, word)
 • Возачка дозвола Б категорија
 • Предност имаат кандидатите со искуство и продажба на прехранбени производи
Личен профил на кандидатот:
 • Високи организациски способности, наклонетост кон тимска работа, како и самостојност и иницијатива. 
 • Амбициозност и мотивираност за развој и унапредување на продажбата
 • Креативност и упорност во спроведувањето на поставените цели
 • Вештини за комуникација, бизнис преговарање и презентирање.
Работно време  со почеток 07 часот до 15 часот ;40  часа неделно ; 8 часа дневно 
Ви нудиме работа во сигурна и стабилна компанија, стимулативна и надпросечна плата, со можност за понатамошно усовршување и напредување.
 
Сите заинтересирани кандидати кои ги исполнуваат условите може да ги испратат своите биографии (CV) со слика, мотивационо писмо и потврда за стекнато образование преку полето Брза Апликација, најдоцна до 24.05.2019 година
 
Некомплетни и подоцна пристигнати пријави нема да се разгледуваат.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде