Vrabotuvanje.com - Комерцијалисти - Скопје - ЕЛЕКТРОЕЛЕМЕНТ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалисти

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕЛЕКТРОЕЛЕМЕНТ

 Друштво Електроелемент Стојмир ДООЕЛ на ул. Перо Наков, бр.25 нуди највисоки плати во браншата на Македонија на работници за следната работна позиција

Комерцијалисти за следните бранши

1. Електроинсталација

Потребни квалификации:

 • Завршено средно или високо образование
 • Предност ќе имаат кандидатите со познавање на нисконапонска и високо напонска опрема, опрема за ормари, електроинсталационен материјал и професионално осветлување (електрика)
 • Задолжително познавање на компјутери (MS Office)
 • Возачка дозвола ,,Б,, категорија (активен возач)
 • Комуникативност
 • Способност за тимска работа

2. Водовод

Потребни квалификации:

 • Завршено средно или високо образование
 • Предност ќе имаат кандидатите со познавање во делот на водовод/одвод (санитарија)
 • Задолжително познавање на компјутери (MS Office)
 • Возачка дозвола ,,Б,, категорија (активен возач)
 • Комуникативност
 • Способност за тимска работа

3. Алат

Потребни квалификации:

 • Завршено среднo или високо образование
 • Предност ќе имаат кандидатите со познавање во делот ХТЗ опрема, рачен и електричен алат и штрафовска роба
 • Задолжително познавање на компјутери (MS Office)
 • Возачка дозвола ,,Б,, категорија (активен возач)
 • Комуникативност 
 • Способност за тимска работа

Нудиме

 • Највисока плата и бенефиции
 • Обуки и едукација за професионален развој и напредување

Како да аплицирате:

Вашето CV, доставете го преку Брзата Апликација или на адреса Електроелемент ДООЕЛ Скопје ул. Перо Наков бр.25 со назнака на работното место “ Комерцијалист” најдоцна до 18.07.2024 година.

Напомена

 • Контактирани ќе бидат само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг.
 • Некомплетните и ненавремени апликации како и апликации без назнака нема да се разгледуваат.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде