Vrabotuvanje.com - Референт за продажба / сервис (м/ж) - Скопје - ИБУТИК
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт за продажба / сервис (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

 • ИБУТИК
 • Адреса: Црвена Вода 8, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://ibutik.mk

ИБУТИК има потреба од следната работна позиција

РЕФЕРЕНТ ЗА ПРОДАЖБА/СЕРВИС

Локација: Скопје
 

Опис на работната позиција на референтите за продажба и сервис:

 • Прием и нарачка на роба
 • Комуникација со клиенти (телефон, интернет, во продавница)
 • Прием на уреди за сервис
 • Распределување на уредите во сервис
 • Водење на документација
 • Соработка со карго компании за испраќање и прием на пратки
 • Наплата на каса
 • Кандидатите ПО ЖЕЛБА се вклучуваат во програмата за обука за сервисери на мобилна опрема, за кои позиции може да се напредува со плата и знаење


Потребни квалификации:

 • Работно искуство е предност, но не е задолжително
 • Познавање на мобилни телефони и технологијата е предност

Бенефиции:

 • Платена обука 
 • Позитивна работна средина
 • Мотивациски бонуси за остварување на таргет 
 • Можност за напредување
 • Работни смени ПО ДОГОВОР
 • Можност и за полувремена позиција
   

Испратете Ваше CV преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде