Vrabotuvanje.com - Администратор за царина и логистика - Скопје - ВАН ХООЛ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Илинден
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Администратор за царина и логистика

Скопје

Рок за пријавување:

 • ВАН ХООЛ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Илинден

ОПИС НА КОМПАНИЈАТА:

Van Hool е реномиран производител на автобуси и комерцијални возила од Белгија. Van Hool е најголем независен производител на автобуси во Европа со над 4,000 вработени. Повеќе од 60 години Van Hool е препознаен по својот оригинален, динамичен и прилагоден кон клиентот дизајн, како и по високиот квалитет и современите технолошки решенија.

За растечките потреби на нашиот производен капацитет Ван Хоол Македонија, лоциран во Технолошко Индустриската Развојна Зона – Скопје2, во Бунарџик/Илинден отвораме нови работни места за следниве позиции:

АДМИНИСТРАТОР ЗА ЦАРИНА И ЛОГИСТИКА

РАБОТНИ ЗАДАЧИ:
 • Основен оперативен контакт со шпедитерот;
 • Организирање на транспорт за увоз на материјали;
 • Остварување контакт со добавувачите за организирање на транспортот;
 • Организирање на транспорт за извоз на готовиот производ;
 • Следење на транспортот;
 • Следење на трошоците за транспорт;
 • Изработка на документи за евиденција на увозот и извозот;
 • Подготовка и поднесување на барање за издавање на регистарски таблички.
 
ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:
 • ВСС - Факултет за царина и шпедиција;
 • Претходно работно искуство во шпедиција;
 • Активно познавање и користење на софтверот за облагородување (loan system);
 • Способност за работа во динамична работна средина, под притисок и во кратки рокови;
 • Познавање на англиски јазик – напредно ниво (чита, пишува, говори);
 • Познавање на софтверот DCK Data ке се смета за предност.
ШТО НУДИМЕ:
 • Компетитивни месечни примања на пазарот на труд во РМ
 • Регрес за годишен одмор од 23.100 денари
 • 24/7 дополнително осигурување од незгода
 • Бесплатен топол оброк со избор на повеќе менија во кантина со ресторански стандард
 • Обезбеден превоз до/од работното место
 • Работна околина според највисоки европски норми за безбедност и здравје при работа
 • Можност за стекнување на меѓународно препознаени сертификати за стекнати професионални вештини
 • “Купи со попуст” - одобрени попусти за вработени во одредени продажни места

 

Доколку сте заинтересирани испратете го Вашето CV (работна биографија) на англиски или на македонски јазик на https://vanhool.com/mk, во делот “Кариери”.
 
Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на разговор. 
 
Со Вашето доставување на CV се согласувате истото да биде задржано во нашата база на кандидати во времетраење од 12 месеци. 
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде