Vrabotuvanje.com - Продавач/ка на бензинска станица - Скопје - НАС МБД дооел Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавач/ка на бензинска станица

Скопје

Рок за пријавување:

 • НАС МБД дооел Скопје
 • Адреса: Борис Трајковски 198 А, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.nas.com.mk


ДТУ НАС МБД ДООЕЛ увоз-извоз Скопје, објавува оглас за вработување на полно работно време за следната позиција: 

ПРОДАВАЧ/КА НА БЕНЗИНСКА СТАНИЦА

(локација ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ул. Лука Геров и локација кисела вода стаклара бул.борис трајковски)


 

Потребни квалификации:

 • Подготвеност за работа во 3 смени
 • Претходно работно искуство на бензиска пумпа ќе се смета за предност (но и не мора)
 • Комуникативност, љубезност и учтивост со купувачите се приоритетни
 • Флексибилност, развиено чувство за тимска работа, колегијалност, лојалност, чесност и посветеност кон работните задачи.

Работни задачи:

 • Точење на гориво и продажба на дополнителниот асортиман од маркетот
 • Уредно и совесно наплатување и издававање на фискални сметки, фактури и испратници, водење на сменски и дневни евиденции
 • Прием и отпрема на роба
 • Одржување на хигиена во смена на продажниот простор

Месечната нето плата е во согласност за законските прописи во државата, со исплата на додатоци на плата за работа ноќе, работа во недела, работа на празник или прекувремена работа.

За повеќе информации за позицијата во КИСЕЛА ВОДА јавете се на 072/222-737, за позицијата во ЃОРЧЕ ПЕТРОВ јавете се на 075/260-925 или директно обратете се на бензинските пумпи или испратете ја Вашата биографија (CV) преку Брзата Апликација.

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде