Vrabotuvanje.com - Комерцијалист за големопродажба на нафтени деривати - Скопје - Gulf Oil
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист за големопродажба на нафтени деривати

Скопје

Рок за пријавување:

 • Gulf Oil

 
Поради понатамошен развој и зголемен обем на работата во Компанијата, објавуваме оглас за:
КОМЕРЦИЈАЛИСТ ЗА ГОЛЕМОПРОДАЖБА НА НАФТЕНИ ДЕРИВАТИ
 

Основни одговорности и задачи:
 • Врши продажба на нафтени деривати на коминтенти во Република Македонија; 
 • Врши продажба на нафтени деривати, комуницира со постојаните и бара потенцијални купувачи; 
 • Секојдневно комуницира со Менаџерите и транспортот за организирање на дистрибуција, утврдување на податоци на купувачот, количина и време на испораката, поради изготвување на про-фактури за плаќање и обезбедување на навремена дистрибуција; 
 • Одговорен е за навремено плаќање на нафтените деривати на купувачите со кои има договорено испорака, ја следи состојбата со плаќањата и за тоа ги известува Менаџерите; 
 • Подготвува дневни и периодични извештаи за договорените количини на продажба на нафтени деривати и плаќањата на истите; 

Потребни квалификации:
 • Високо образование;
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност;
 • Активно познавање на странски јазици;
 • Возачка дозвола Б категорија.

Личен профил:
 • Одговорна и организирана личност;
 • Лојалност и професионален пристап кон работата;
 • Иницијативност, посветеност и амбициозност;
 • Колегијалност и работа во тим.
 
Доколку сакате да бидете дел од нашата компанија, Ве молиме испратете ни го Вашето CV со назнака Комерцијалист за големопродажба на нафтени деривати преку полето Брза апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде