Vrabotuvanje.com - Комерцијалист за продажба на техничка опрема - Скопје - ФИТЕЦХ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист за продажба на техничка опрема

Скопје

Рок за пријавување:

 • ФИТЕЦХ ДОО

ФИТЕЦХ ДОО специјализирана фирма во областа на греење, климатизација и вентилација има потреба од

Имаме потреба од
КОМЕРЦИЈАЛИСТ ЗА ПРОДАЖБА НА ТЕХНИЧКА ОПРЕМА ВО ОБЛАСТА И ПОСТ ПРОДАЖБА НА ИСТАТА (ГАРАНЦИЈА, СЕРВИС)

Локација:
СКОПЈЕ

 

Потребни квалификации:

 • Минимум завршено средно образование, високо образование ќе се смета за предност (Електро или Машински факултет)
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност,
 • Работно познавање од компјутери и интернет (MS Word, MS Excel),
 • Возачка дозвола Б – категорија, (активен возач) Одлично познавање на Англиски јазик.

Работни задачи:

 • Грижа за потребите на клиентите, продажба и техничка подршка;
 • Формирање на понуда за купувачите и партнерите;
 • Изработка на испратници и фактури и контрола на проток на документи во согласност со утврдена постапка;
 • Пост продажба со клиентите, односно водење на евиденција на гаранции и сервис;
 • Извршување сите оперативни и административни активности;
 • Континуирано усовршување во сопственото поле на работа;

Очекувани способности:

 • Одлични комуникациски и преговарачки вештини,
 • Мотивираност и желба за усовршување,
 • Насоченост кон резултати,
 • Секогаш ориентирани кон решавање на потребите на купувачите,
 • Способност за работа во тим

Што нудиме:

 • Конкурентна плата;
 • Работни денови од понеделник до петок;
 • Службен телефон;
 • Можност за стручно усовршување во областа со платени обуки, тренинзи, курсеви и работилници за стекнување на соодветни вештини и знаења, можност за континуирана едукација;
 • Работа во професионална средина и работа во тим кој е секогаш подготвен да ви помогне;
 • Работа во динамична работа исполнета со нови предизвици и стекнување нови искуства и вештини;
 • Можност за наградување и напредок во рамки на компанијата;
 

Како да аплицирате:

Доколку сакате да работите во професионална околина, испратете ја Вашата биографија преку полето Брза Апликација.
Ве очекуваме!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде