Vrabotuvanje.com - Мерчендајзер (Унапредувач на продажба) - Скопје - Скопје - AWT International
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Мерчендајзер (Унапредувач на продажба) - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • AWT International


 

АВТ Интернатионал - Водечки дистрибутер кој врши дистрибуција и трговија на големо со прехрамбени и непрехрамбени производи за широка потрошувачка
 
Има потреба од енергична, амбициозна, комуникативна личност за позиција:
 
МЕРЧЕНДАЈЗЕР (Унапредувач на продажба) 1 извршител
за  реон Скопје
 

Потребни квалификации:
 • Средна стручна спрема
 • Пожелно е работно искуство
 • Познавање на работа со компјутер
 
Одговорности и задачи: 
 • Одговара за редење и позициониорање, видливост на асортиманот .брендовите и артилките со цел да придонесе за зголемување на продажбата .
 • Делотворно применува промотивни акции подржувајки ја препознатливоста на марката на производот и лансирање на нов производ.
 • Надополнува и одржува оптимални залихи на производот и  се грижи за рокот на траење на производите.
 • Се грижи за изгледот на изложбено-продажниот објект на клиентите.
 
Квалификации и вештини:
 • Флексибилност
 • Иницијативност и самомотивираност
 • Мотивирана и стабилна личност
 • Динамична, иницијативна и насочена кон резултати
 • Способност за поставување на приоритети
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Способност за самостојно решавање на проблеми

Ние нудиме:
 • Можност да бидете дел од компанија со одлична работна средина – атрактивна и динамична работа
 • Годишен одмор согласно Законот за работни односи
 • Работно време од понеделник до петок од 08:00-16:00 часот
 • Редовни месечни примања
 
Ако сте заинтересирани да се приклучите на нашиот тим, Ве молиме испратете ја вашета лична биографија “CV преку полето Брза Апликација со задолжителна назнака во subject ” Унапредувач на продажба”.
 
Само избраните кандидати ќе бидат контактирани за интервју.
 
Општи правила за аплицирање:
 • Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот).
 • Назнака на позицијата за која се аплицира
 • Согласно Законот за заштита на лични податоци Ве молиме во текстот на е-поштата да наведете дали прифаќате Вашите податоци да се чуваат во збирката за идни вработувања во АВТ Интернатионал или сакате Вашите лични податоци да бидат уништени по истекот на активниот оглас. Доколку нема никаква напомена од Ваша страна, податоците ќе бидат уништени
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде