Vrabotuvanje.com - Анализа на продажба - Скопје - ЛЕК СКОПЈЕ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Анализа на продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЛЕК СКОПЈЕ ДООЕЛ

Лек Скопје е реномирана интернационална фармацевтска компанија со препознатлив бренд. Поради проширување на нашиот тим имаме потреба од нови членови на позицијата:

АНАЛИЗА НА ПРОДАЖБА

 • Реализација на сите активности од процесот на СО валидација во согласност со процедурата.
 • Комуникација со Купувачите врска СО валидација.
 • Извршување на секојдневните активности поврзани со продажбата во координација со тимот.
 • Извршување на извештаи и анализи за продажба за Македонија, Косово и Албанија.
 • Калкулација на комерцијални акции.
 • Калкулација на одобренија по основ на договори.
 • Калкулација на СИТ податоци .

Профил на успешниот кандидат:

 • Универзитетска диплома по ИТ, економија, финансии или друга еквивалентна диплома.
 • Без работно искуство.
 • Microsoft Office пакет - одличен Excel .
 • Одличен англиски јазик и пишан и говорен.

Компанијата нуди:

 • Oдлична можност за професионален развој за амбициозни кандидати.
 • Нето месечна плата од минимум 25.000 денари.
 • Полно работно време.

Доколку сте заинтересирани за оваа позиција, ве молам испратете CV на Англиски и Македонски.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде