Vrabotuvanje.com - Менаџер за продажба на структурни решенија - Скопје - МУК ГЛОБАЛ ТРЕЈДИНГ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Менаџер за продажба на структурни решенија

Скопје

Рок за пријавување:

 • МУК ГЛОБАЛ ТРЕЈДИНГ ДОО
МУК ГЛОБАЛ ТРЕЈДИНГ има потреба од следната работна позиција:
МЕНАЏЕР ЗА ПРОДАЖБА НА СТРУКТУРНИ РЕШЕНИЈА

БАРАЊА:

 • Високо образование;
 • Работно искуство на слична позиција од 3 години;
 • Одлично познавање на Македонски и Англиски јазик;
 • Искуство во продажба на ИТ решенија, мрежна опрема, УПС;
 • Познавање на главните компоненти на компјутерската технологија;
 • Разбирање за водење бизнис во дистрибуција;
 • Познавање на локалниот ИТ пазар, познавање на клиенти во ИТ пазарот;
 • Познавање на ИТ партнери во земјата.

ДОЛЖНОСТИ:

 • Активна потрага по нови партнери и / или клиенти, повици / состаноци;
 • Развој на постојна база на клиенти;
 • Обработка на барања и наплата, работа и генерирање на документи;
 • Зголемување на продажбата;
 • Имплементација на планот за продажба;
 • Промоција на производи од портфолиото на МУК;
 • Подготовка на аналитички информации;
 • Учество на саеми/изложби, маркетинг и корпоративни настани.


Сите кандидати кои се заинтересирани, може да испратат CV преку полето
"Брза Апликација" или на office@muk.mk.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде