Vrabotuvanje.com - Заменик Шеф на малопродажен објект - Скопје - Чаир - Скопје - ДЕЛТА СПОРТ ДООЕЛ експорт-импорт Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Заменик Шеф на малопродажен објект - Скопје - Чаир

Скопје

Рок за пријавување:

 • ДЕЛТА СПОРТ ДООЕЛ експорт-импорт Скопје

Kомпанијата ЃАК e формирана со идеја дека најпопуларните спортски брендови, препознатливи по услугата и стабилното работење, внесе здрав дух во сите сегменти од живењето.Со најдолга традиција на пазарот работиме преку две децении.

Нашата цел е сигурна купување на спортска опрема и задоволството на нашите купци, додека континуитето тна стабилното работење го негуваме одговорно кон нашите вработени.

Нашата спортска фамилија ја сочинуваат преку 700 вработени и преку 80 малопродажни објекти во Србија и во регионот. Во неа секогаш се добредојдени луѓе со константна цел за подобар учинок, за учење и за унапредување во работата. По тој повод, потребна ни е личност за работно место:

 
ЗАМЕНИК ШЕФ НА МАЛОПРОДАЖЕН ОБЈЕКТ
Место на работа: Скопје - Чаир
 
ГЛАВНИ ЗАДОЛЖУВАЊА: 
 • Високо ниво на услуга и посветеност во услужувањето на купувачите
 • Познавање на целокупниот асортиман на артиклите во малопродажниот објект
 • Ажурирање на документацијата која ја следи работата во малопродажниот објект и работа на каса
 • Организација на вработените во малопродажниот објект
 • Давање информации на купувачите за моментални акции
 • Спроведување на процедурите за изложување на робата
 • Прием на роба и средување магацински простор
 • Активно учество и предлог на мерки за подобро работење

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ: 
 • Минимум IV степен стручна спрема
 • Минимум 1 година работно искуство на позиција заменик шеф во малопродажен објект
 • Познавање на работа со компјутери
 • Прецизност и точност во работата
 • Ориентираност кон купците и издржани продажни вештини

МОЖЕТЕ ДА ОЧЕКУВАТЕ: 
 • Работа во стабилна компанија
 • Бонуси во склад со остварените резултати
 • Можност за константно усовршување и развој

Вашето CV и мотивациско писмо испратете ги преку полето Брза Апликација.
Само кандидатите кои ќе влезат во потесна селекција ќе бидат контактирани
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде