Vrabotuvanje.com - Сезонски агенти за теренска продажба во МТЕЛ - Гевгелија - Друштво за трговија и услуги МТЕЛ ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сезонски агенти за теренска продажба во МТЕЛ

Гевгелија

Рок за пријавување:

 • Друштво за трговија и услуги МТЕЛ ДООЕЛ Скопје

Телеком Србија Група е лидер во областа на телекомуникациите и како таква овозможува широк спектар на услуги на фиксна телефонија, мобилна, телевизиска и интернет комуникација со над 11 милиони претплатници на 4 регионални пазари: Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора и Македонија, како и пошироко на пазарите во Австрија, Швајцарија.

Нашите корпоративни вредности се задоволни корисници, тим, одговорности, промени и резултат.

За чекор пред другите сакаме да бидеме прв избор на корисникот во светот на дигиталните услуги.

Доколку и ти сакаш да бидеш чекор пред другите и да станеш дел од нашиот успешен тим, те повикуваме да се пријавиш за следната позиција:

СЕЗОНСКИ АГЕНТИ ЗА ТЕРЕНСКА ПРОДАЖБА ВО МТЕЛ 
регион: Гевгелија
 

Стани и ти дел од тимот на МТЕЛ и одлично заработи!

Ако сакаш предизвици кои ги носи продажбата, сега имаш можност во директна комуникација со корисниците на терен да стекнеш нови знаења, научиш се за телекомуникациите и работиш во динамично опкружување.

Твоите одговорности се:

 • Презентација и продажба на Мтел ПИПЕЈД КАЛИМЕРА на потенцијални нови корисници директно на терен (граничен премин Гевгелија)
 • Проактивност во продажба поради постигнување на продажни цели
 • Давање на прецизни информации на корисникот за цената на производот и негова наплата
 • Активно слушање на корисникот и разбирање на потребата на корисникот

Она што е потребно за добар почеток е:

 • Развиени продажни вештини
 • Ориентираност на продажба и резултати
 • Добра комуникација и тимска ориентација

Ние ти нудиме:

 • Фиксен дел
 • Флексибилна заработувачка
 • (провизија за секоја продажба)
 • Искуство во најпрофитабилната дејност
 • Стекнување на дополнителни вештини за работа
 • Организиран превоз до граничен премин Богородица

Каква личност бараме:

 • Енергична си и позитивна личност;
 • Во новите предизвици ја гледаш својата шанса;
 • Поседуваш одлични комуникациски и презентерски особини;
 • Личност спремна за работа на терен
 
Ако себе си се гледаш во овој опис, испрати ни ја својата биографија преку полето "Брза Апликација"!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде