Vrabotuvanje.com - Мерчендајзер - Скопје - ВАЈОМАГ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

  • ВАЈОМАГ ДООЕЛ

Вајомаг д.о.о. е трговска компанија специјализирана за увоз и дистрибуција на производи за широка потрошувачка. Oснована во 1999 година, па се до денес, компанијата бележи постојан раст. Во 2007 година, се отвора нов деловен и магацински простор, со посебен административен објект, складиште и разладни комори.

Денес, Вајомаг е компанија која обезбедува врвни услуги во областа на дистрибуцијата, логистиката и маркетингот, покажувајќи максимална ефикасност и ефективност во работењето и е доверлив партнер со долгогодишно искуство на македонскиот пазар.

Препознатливоста на Вајомаг со која се одвојува од конкурентите е широката дистрибуција на целиот асортиман на производи до сите продажни центри на големо и мало во земјата со својот возен парк. Компанијата континуирано вложува напори за подобрување на дистрибуцијата преку обновување на возниот парк и вложување во своите вработени и најнови ITC технологии.

Фирмата за увоз и дистрибуција на прехранбени производи ВАЈОМАГ ДООЕЛ Скопје, која е ексклузивен застапник на повеќе познати брендови, распишува ОГЛАС за пополнување на следните работни места:

МЕРЧЕНДАЈЗЕР

2 извршители

 

Кандидатите треба да ги задоволуваат следните критериуми:

  • Завршено минимум средно образование
  • Co работно искуство или без работно искуство,
  • Желба за тимска и динамична работа
 
 

Кандидатите своите CV да ги испраќаат на адреса ВАЈОМАГ ДООЕЛ ул. 1, бр. 161/А, 1043 Петровец или преку Брзата Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде