Vrabotuvanje.com - Унапредувач на продажба - Скопје - Скопје - НЕЛТ СТ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Унапредувач на продажба - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • НЕЛТ СТ ДООЕЛ
 

Затоа што сте:
Професионални,
Енергични,
Посветени,
Ја сакате продажбата!

Бидете дел од НЕЛТ СТ!


Кои сме ние?

Нелт Група е синоним за успешен бизнис систем. Вработените, амбасадорите на вредностите на Нелт, првенствено придонесоа за ова, со доверба и поддршка на партнерите на сите пазари каде што работи Нелт Група.

Своето работење групата го заснова на принципите на етичко, одговорно и одржливо работење, во обид да придонесе за развој на локалната и пошироката заедница. Компанијата брои 5000 вработени и 80 принципали, на 12 пазари, а стратешки гледано, се потпира на три столба: дистрибуција, логистика и развој на бизнисот на пазарите во Африка.

Наши партнери и клиенти на македонскиот пазар се: Procter&Gamble, Mondelez, BIC, Jacobs, Jaffa Crvenka, Neoplanta, Mama's, Dr.Oetker, SebaMed, Johnson&Johnson, Chips Way, Jamnica, Dijamant, Baby Food Factory.

Вработуваме:
Унапредувач на продажба - реон Скопје

Опис на работната позиција: 
 • Остварување на продажните цели и унапредување на продажбата
 • Позиционирање на производите во категоријата согласно пропишаните стандарди на принципалите. Надополнување и одржување на оптимални залихи на полиците, грижа во врска со квалитетот на производот (рок на траење) и изгледот на изложбено-продажниот објект на клиентите.
 • Merchandising: поставување и одржување на ПОС материјали, со цел да се подобри видливоста и да се зголеми продуктивноста, почитувајќи ги пропишаните стандарди на клиентите. Имплементација и координација на договорените маркетинг активности (секундарни места на изложување, комуницирање на специјални понуди ...).
 • Промоција на производ: едукација на крајните потрошувачи и промовирање на брендови во согласност со добиените информации.
 
Услови и компетенции:
 • Основни услови: ССС или ВСС 
 • Корпоративни компетенции: Победнички менталитет, Грижа за луѓе, Иновативност, Долгорочна перспектива и Лична одговорност
 • Функционални компетенции : Решавање на проблеми, Комуникација, Поставување на приоритети
 • Општи компетенции : Возачка дозвола Б категорија, познавање на работа со компјутер, познавање на англиски јазик

Што нудиме?
 • Предизвикувачка и динамична работа со можност за напредување
 • Работно време од понеделник до петок од 08:00-16:00 часот
 • Дополнителен бонус согласно остварувањето на месечните цели
 • Исплата на минат труд и годишен регрес
 • Новогодишен бонус и ваучери за пазарење
 • Погодности за купување со попуст и на рати
 • Финансиски надомест и слободни денови за свадба и принова
 • Годишен одмор определен согласно Закон за работни односи
 • Одлична работна атмосфера
 • Различни мотивациски и тим билдинг активности
 • Евалуација на вработените и вреднување на секој придонес
 • Можност за развој преку соодветни развојни планови и тренинг програми
 • Унапредувања и движење од еден во друг бизнис сектор, како и движење на останатите пазари на Балканот и на афричкиот континент
 
Кандидатот е потребно да поседува подготвеност и страст за предизвици со кои ќе се соочи во првите 6 месеци бидејќи компанијата нуди динамична и мотивирачка средина!
 
Доколку сакате да станете  дел од нашиот успешен и победнички тим, а сметате дека ги исполнувате условите на овој конкурс, аплицирајте најдоцна до 21.06.2024 год.
 
За аплицирање на огласот пополнете ја електронската пријава на следниот линк:
или испратете го Вашето CV во 
Нелт СТ, ДООЕЛ
на ул.32, бр.20,
1041 Илинден, Скопје
 
Напомена: Сите пријави ќе бидат разгледани, а само кандидатите кои ги исполнуваат условите ќе бидат контактирани.
 
Запознајте дел од нашите брендови:
 

​Дознајте повеќе за нас на https://www.nelt.com/mk/
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде