Vrabotuvanje.com - Агент за продажба - Кичево , Гостивар - Кичево , Гостивар - НЕЛТ СТ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Агент за продажба - Кичево , Гостивар

Кичево , Гостивар

Рок за пријавување:

 • НЕЛТ СТ ДООЕЛ
 

Затоа што сте:
Професионални,
Енергични,
Посветени,
Ја сакате продажбата!

Бидете дел од НЕЛТ СТ!


Кои сме ние?

Со 30 години развој, Нелт Група е синоним за успешен бизнис систем.  Вработените, амбасадорите на вредностите на Нелт, првенствено придонесоа за ова, со доверба и поддршка на партнерите на сите пазари каде што работи Нелт Група.

Своето работење групата го заснова на принципите на етичко, одговорно и одржливо работење, во обид да придонесе за развој на локалната и пошироката заедница. Компанијата брои 4000 вработени и 80 принципали, на 11 пазари, а стратешки гледано, се потпира на три столба: дистрибуција, логистика и развој на бизнисот на пазарите во Африка.

Наши партнери и клиенти на македонскиот пазар се: Procter&Gamble, Mondelez, BIC, Jacobs, Jaffa Crvenka, Neoplanta, Mama's, Dr.Oetker, SebaMed, Baby Food Factory, А1 Makedonija, Bau Center.

Вработуваме:
Агент за продажба - реон Кичево и Струмица

Опис на работната позиција: 
 • Остварување на продажните цели и унапредување на продажбата
 • Shelving/merchandising – Изложување и следење на залиха на производите во соодветна категорија
 • Продажба на производи во согласност со постоечките работни упатства и правила
 • Развој и унапредување на иницијативите согласно претходно поставени цели и насоки
 • Унапредување на вештините, примена на вештини, посветеност за подобрување на продажбата во одредена област.
Услови и компетенции:
 • Основни услови: ССС или ВСС 
 • Корпоративни компетенции: Победнички менталитет, Грижа за луѓе, Иновативност, Долгорочна перспектива и Лична одговорност
 • Функционални компетенции: Решавање на проблеми, Комуникација, Управување со луѓе, Поставување на приоритети
 • Општи компетенции: Возачка дозвола Б категорија, познавање на работа со компјутер, познавање на англиски јазик
Што нудиме?
 • Предизвикувачка и динамична работа со можност за напредување
 • Работно време од понеделник до петок од 08:00-16:00 часот
 • Дополнителен бонус согласно остварувањето на месечните цели
 • Учество во натпревари со можност за освојување на месечни награди и главна награда
 • Исплата на минат труд и годишен регрес
 • Новогодишен бонус и ваучери за пазарење
 • Погодности за купување со попуст и на рати
 • Финансиски надомест и слободни денови за свадба и принова
 • Годишен одмор определен согласно Закон за работни односи
 • Одлична работна атмосфера
 • Различни мотивациски и тим билдинг активности
 • Евалуација на вработените и вреднување на секој придонес
 • Можност за развој преку соодветни развојни планови и тренинг програми
 • Унапредувања и движење од еден во друг бизнис сектор, како и движење на останатите пазари на Балканот и на афричкиот континент
 
Кандидатот е потребно да поседува подготвеност и страст за предизвици со кои ќе се соочи во првите 6 месеци бидејќи компанијата нуди динамична и мотивирачка средина!
 
Доколку сакате да станете  дел од нашиот успешен и победнички тим, а сметате дека ги исполнувате условите на овој конкурс, аплицирајте најдоцна до 21.06.2024 год.

За аплицирање на огласот пополнете ја електронската пријава на следниот линк:
или испратете го Вашето CV во 
Нелт СТ, ДООЕЛ
на ул.32, бр.20,
1041 Илинден, Скопје
 
Напомена: Сите пријави ќе бидат разгледани, а само кандидатите кои ги исполнуваат условите ќе бидат контактирани.
 
Запознајте дел од нашите брендови:
 

​Дознајте повеќе за нас на https://www.nelt.com/mk/
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде