Vrabotuvanje.com - Продажен асистент - Битола - Битола - ТЕХА ДОО Тетово
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажен асистент - Битола

Битола

Рок за пријавување:

Бидете дел од најдобриот тим

Obuca Metro е најголемиот hard seller на Балканот за обувки, застапен во Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Црна Гора и во Македонија со преку 120 малопродажни објекти. Obuca Metro Македонија е застапенa со 5 малопродажни објекти во Скопје, Штип и во Куманово. Obuca Metro Македонија има потреба од професионални, комуникативни и креативни луѓе кои сакаат да бидат дел од нашиот тим.

Со таа цел објавуваме оглас за вработување на работно место

ПРОДАЖЕН АСИСТЕНТ ЗА БИТОЛА

Потребни квалификации и знаења:
 • Образование:ССС/ВСС
 • Работно искуство:пожелно работно искуство на иста или слична позиција, но не и задолжително
 • Познавање на продажни техники
 • Пожелно познавање на англиски јазик – A1 ниво
 • Работа со компјутери: познавање на MS office пакет

Обврски и одговорности на позицијата:
 • Продажба и услуга на купувачи
 • Прием и изложување на роба
 • Истакнување на цени
 • Одржување хигиена во продажниот објект
 • Примена на стандардите и процедурите за работа од работодавачот
 • Грижа за имиџот на фирмата

Личен профил:
 • Комуникативност и убедливост
 • Харизматичност
 • Способност за работа под притисок
 • Мотивација за работа во тим

Нудиме:
 • Фиксна плата плус бонуси
 • Исплата на прекувремена работа
 • Исплата на регрес за годишен одмор К-15
 • Полно работно време - 40 часа
 • Професионален и пријателски тим
 • Стимулативно работно опкружување
Сите кандидати кои се заинтересирани ги покануваме да пратат CV и мотивационо писмо најкасно до 25 Јуни 2024 преку Брзата Апликација со назнака “Вработување”. Апликациите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контактирани.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде