Vrabotuvanje.com - Продажен асистент - Скопје - МАГНЕТИК ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажен асистент

Скопје

Рок за пријавување:

  • МАГНЕТИК ДООЕЛ Скопје
  • Адреса: Васил Главинов 3/10, 1000 Скопје
  • Веб страна: http://www.magnetik.com.mk

   

                          

МАГНЕТИК вработува ПРОДАЖЕН АСИСТЕНТ во своите продажни салони

 

Кои се Магнетик ДООЕЛ?

 

Магнетик е основана во 1992 година и денеска е лидер во дистрибуцијата и малопродажбата на текстилни производи со над 25 продажни франшизни салони, мегу кои еден мултибренд и два аутлет продажни салони, сите сместени во центарот на Скопје, во  Ист гејт мол, Рамстор мол, во Сити мол и Дајмонд мол, како и три угостителски објекти Амигос, Мексикански ресторан во реонот на Скопје.

 

Компанијата денес ги има ексклузивните права на дистрибуција и продажба на Weekend Max Mara, Marella, Pennyblack, Liu Jo, Pinko, Paul&Shark, Gerry Weber, Yamamay, Carpisa, Oltre, Motivi и Fiorella Rubino во Македонија. Во својот состав го има и multybrand продажниот салон Галерија Магнетик, каде се дополнително застапени и Studio Max Mara, Max Mara Leisure, Sportmax Code, Patrizia Pepe, Twinset, Selfportrait, Seventy. Уште при самото нејзино основање, целта беше да се создаде врвна компанија која на нашиот пазар ке донесе производи од светски познати марки со прифатливи цени за нашиот пазар. Филозофијата на Магнетик е насочена кон пазарот, обрнувајки особено внимание и почитување на потребите на потрошувачите, нудејќи им квалитетна услуга и најнови модни трендови.

 

Во моментов има отворено слободна работна позиција за

ПРОДАЖЕН АСИСТЕНТ
во продажните салони на Магнетик

Добредојдени се кандидатки со минимум средно образование, кои сакаат да се стекнат со основни вештини, а и  да навлезат подлабоко во модната индустрија.

Месечен финансики надоместок се надградува во зависност од претходното работно искуство, како и со дополнителни бонуси и одлични работни бенефиции.

Аплицирајте преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде