Vrabotuvanje.com - Комерцијалист за Источен регион - Источна Македонија - ГЕМАК Траде
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист за Источен регион

Источна Македонија

Рок за пријавување:

 • ГЕМАК Траде

 

Гемак е компанија која цели 3 децении е лидер на пазарот за увоз и дистрибуција и стратешки партнер на едни од најпродаваните светски брендови на алкохолни и безалкохолни пијалаци, тутун, кафе, храна и непрехрабрени производи. Од 2020 година ја отвара својата онлајн продавница со повеќе од 200 производи кои се дистрибуираат низ цела Македонија за крајните купувачи.

Доколку имате одлични комуникациски способности, сте тимски играч, иницијативни, ориентирани кон резултати, аплицирајте за работа во Gemak Trade на следната работна позиција:

КОМЕРЦИЈАЛИСТ ЗА ИСТОЧЕН РЕГИОН


Работни задачи и обврски:
 • Врши активна посета и продажба во објектите во делегираниот регион, со цел застапеност на производите од портфолиото на компанијата
 • Врши посета и продажба на производитe, според однапред дефиниран ‘’рут’’ план и прави нарачки преку таблет
 • Обезбедува оптимална залиха на производите кај сите свои комитенти, минимизира и отклонува Out of Stock ситуации
 • Спроведува однапред договорени Маркетинг активности кај купувачите
 • Спроведува активности поврзани со мерчендајзингот на производите во продажните места на комитентите, соодветно магационирање, следење на рок на траење според FIFOI стандард, како и поставување на рекламни ПоС материјали со запазување на потребните стандарди
 • Се грижи за наплата кај сите коминтенти во својот реон
 • Следи месечни и дневни таргети 
 • Дава предлози за унапредување на продажните процеси
 
Потребни квалификации:
 • Образование: ССС (ВСС ќе се смета  за предност)
 • Искуство: минимум 3 години  на слична работна позиција
 • Возачка дозвола Б категорија
 • Предност ќе имаат кандидатите со место на живеење во Велес и Кавадарци

Заинтересираните кандидати може да се пријават на огласот преку полето аплицирај.

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде