Vrabotuvanje.com - Референт за продажба во продажно/изложбениот салон - Скопје - КЛИМИ.МК
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт за продажба во продажно/изложбениот салон

Скопје

Рок за пријавување:

 • КЛИМИ.МК

 

Клими.мк како реномиран бренд на ТИМ КОРПОРЕЈШН ДООЕЛ поради проширување на продажниот тим објавува оглас за отворени работни места на позиција продажба во продажно/изложбениот салон лоциран во трговски центар Capitol Mall Аеродром и Ramstore Mall Центар.

ОПИС НА ЗАДАЧИ:

 • Директна презентација на производите од портфолиото на нашиот бренд.
 • Организирање на продажбата, реализација на зададените планови и таргети
 • Комуникација преку е-маил, телефонски и преку социјални медиуми на прашањата од страна на крајните корисници, обезбедување на потребните информации барани од страна на клиентите.
 • Обезбедување квалитетна поддршка/едукација кон крајните корисници и помош поврзани со производите кои ги нудиме.

БАРАНИ КВАЛИФИКАЦИИ И ВЕШТИНИ:

 • Минимум средно завршено образование
 • Одлични комуникациски и развиени презентерски способности
 • Познавање на работа со компјутери, интернет и социјални медиуми.
 • Посветеност кон работата и обезбедување на високо корисничко задоволство
 • Основно познавање на производите кои ги нудиме како што се резиденцијани клима уреди.
 • Познавање на Англиски јазик
 • Претходно работно искуство во областа на белата техника и/или климатизацијата ќе се смета за предност.

Доколку сте заинтересирани и ги исполнувате барањата наведени погоре ве молиме испратете го вашето CV преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде