Vrabotuvanje.com - Продажен агент - Комерцијалист - Куманово - ВРАБОТУВАЊЕ ХР СОЛУТИОНС Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажен агент - Комерцијалист

Куманово

Рок за пријавување:

 • ВРАБОТУВАЊЕ ХР СОЛУТИОНС Скопје
 

Вработување ХР Солушнс за потребите на клиент од реон Куманово, е во потрага по

ПРОДАЖЕН АГЕНТ – КОМЕРЦИЈАЛИСТ

Главни обврски и задолженија:

 

 

 

 

 

 • Продажба на нови и репарирани машини од областа на електротехниката
 • Изнаоѓање на клиенти и одржување односи со постоечките
 • Посети на клиенти на терен
 • Изготвување на прегледни и графички средени извештаи
 • Следење на продажбата и поттик на активности за зголемување на истата

Потребно:

 • Високо познавање на Англиски јазик
 • Познавање на Microsoft Office пакетот (Word, Excel, Power Point, Outlook)
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција од минимум 2 години во областа на продажба машини или автомобили
 • Поседување продажни способности
 • Одлични комуникациски вештини
 • Возачка дозвола – Б категорија

Компанијата нуди:

 

 

 • Стартна фиксна нето плата + Бонуси за секоја остварена продажба
 • Можности за промоција и унапредување во компанијата
 • Службено возило, мобилен и лаптоп
 • Платени обуки и тренинзи
 • Квалитетни и модернизирани услови за работа
 • Платени патни трошоци
 • Обезбеден топол оброк секој ден
 • Годишни рекреативни семинари и забави организирани од комапнијата


Доколку сметате дека ги исполнувате горенаведените услови Вашето CV испратете го преку Брзата Апликација.

Ви благодариме за Вашиот интерес.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде