Vrabotuvanje.com - Комерцијалист - Куманово - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист

Куманово

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

 

Реномираната фирма ЈАРА ДООЕЛ Увоз-Извоз, Тетово, објавува оглас за работна позиција:

КОМЕРЦИЈАЛИСТ

Реон: Куманово

Одговорности и задачи:

 • Редовна посета на маркетите, сендвичарите, и рестораните за кои е задолжен
 • Секојдневен контакт со клиенти телефонски и на терен
 • Презентирање на производи на веќе постоечки и нови клиенти
 • Примање нарачки од клиенти
 • Професионален однос со клиенти
 • Проверка на состојбата на сите производи, следење на залихи, рокови, и излез на производите и нарачки
 • Грижа за пласман на производите со цел подобра продажба
 • Водење сметка за наплата
 • Одговара за исправноста, хигиената, и совесното користење на доделените средства за работа (возило, технички уреди) и за соодветно чување, подредување, и достава на документите поврзани со продажбата и неговото работење
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Флексибилност за работа на терен

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Образование ВСС или ССС
 • Со работно искуство
 • Високо познавање на Word и Excel
 • Возачка дозвола Б категорија

Од нашите вработени очекуваме:

 • Одговорност
 • Лојалност
 • Трудољубивост
 • Професионалност
 • Добри организациски и преговарачки вештини
 • Фокусираност на постигнување на цели
 • Позитивност

НУДИМЕ:

 • Работа во компанија со стручен и професионален тим
 • Јасни очекувања и цели
 • Можност за професионално усовршување и напредување
 • Годишен одмор
 • Компетитивна плата

Канцеларијата се наоѓа позади трговскиот центар “REM MALL.”

Телефон за контакт: 071 850 029, од 8 до 16 часот

Вашите апликации со прикачено CV ги очекуваме на jara.dooel@gmail.com, со назнака за работното место “Комерцијалист.”

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде