Vrabotuvanje.com - Соработник во продажба - Скопје - ГРАВЕ осигурување АД Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Соработник во продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • ГРАВЕ осигурување АД СкопјеПазарот на осигурување има голем потенцијал за раст бидејќи секој од нас има вредности во животот кои сака да ги зачува

Искористи ја можноста да се приклучиш на ГРАВЕ тимот
ГРАВЕ ОСИГУРУВАЊЕ АД Скопје


СОРАБОТНИК ВО ПРОДАЖБА – 5 работни позиции

Твојата работа ќе вклучува

 • Придобивање на нови клиенти и изградба на сопствено портфолио
 • Динамична работа на терен со клиенти од различен профил
 • Креирање на сопствен распоред и креативен пристап кон работните задачи
 • Активна продажба со препознавање на потребите на клиентите и креирање на најдобри понуди за нив
 • Одржување на портфолиото, грижа за клиентите и заштита на нивните вредности

Потребни компетенции

 • Две години работно искуство, предност активна продажба
 • Развиени презентациски и комуникациски вештини
 • Проактивен пристап кон работите
 • Натпреварувачки дух
 • Динамичност и друштвеност
 • Спремност за учење и надоградба
 • Возачка дозвола, Б категорија

Во Граве Македонија ќе добиете

 • Организиран тренинг и воведување во работата
 • Флексибилно работно време
 • Можност за напредување и награда за постигнатите резултати
 • Работно искуство во општествено одговорна компанија каде преку активности, проекти и корпоративно волонтирање се обидуваме да го подобриме квалитетот на живот на ранливите категории во средината во која работиме

Доколку сакате да бидете дел од нашиот тим, испратете ја Вашата биографија преку полето Брза Апликација.

Сите апликации ќе бидат третирани како строго доверливи. Со испраќање на апликацијата се согласувате Вашите лични податоци да се користат за пополнување на слободни работни места во Граве Осигурување. 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде