Vrabotuvanje.com - Асистент за онлајн продажба - Скопје - Митра Доо
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент за онлајн продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • Митра Доо
 • Адреса: 1000 Скопје
Митра Доо е компанија којашто се занимава со онлајн продажба и има потреба од:
 

Асистент - за онлајн продажба

 

Потребни квалификации:

 • Средно или високо образование
 • Добро познавање на работа со компјутери (Microsoft Office)
 • Познавање на англискиот јазик
 • Претходно работно искуство: не  е задолжително
 • Пожелна авозраст 18-40 години
 • Сите дополнителни дипломи и сертификати ќе бидат земени во прилог 

Опис на работата/клучни задачи и одговорности:

 • Поставување материјали на платформата за онлајн продажба
 • Пакување на производите за достава и испорачување на доставувач во точно време
 • Уредување и обновување на информациите на веб страната за онлајн продажба
 • Координација на активности помеѓу членовите на тимот за онлајн продажба, како и надворешните соработници
 • Навремено  и точно одговарање на прашања и барања од страна на купувачите
 • Извршување на работни задачи поврзани со секојдневното функционирање
 • Комуникација со останатиот дел од тимот за онлајн продажба

Специфични знаења и потребни вештини:

 • Одговорна и организирана личност 
 • Комуникативна и креативна
 • Солидни вештини за писмено изразување
 • Лојалност и професионален пристап кон работата
 • Иницијативност, посветеност и амбициозност
 • Познавање и работа со социјални мрежи
 • Способност за работа со клиенти
 • Колегијалност и работа во тим 
 • Способност за работа под притисок и на кратки рокови.
 • Способност за брзо прилагодување кон новонастанати ситуации и проекти

Што нудиме?

 • Одлична работна атмосфера
 • Можност за напредок на кариерата
 • Работно време во две смени: од 09:00 до 16:00ч; oд 14:00 до 21:00ч
 • Плата по договор​
 

Доколку сакате да станете  дел од нашиот успешен и динамичен тим и сметате дека ги исполнувате условите на овој конкурс, аплицирајте преку полето “Брза Апликација” најдоцна до 03.07.2019 год.

Заинтересираните кандидати кои ги исполнуваат горе наведените услови потребно е да испратат резиме (CV) и придружно писмо 

Напомена: Сите пријави ќе бидат разгледани, а само кандидатите кои ги исполнуваат условите ќе бидат комуницирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде