Vrabotuvanje.com - Менаџер за продажба - Скопје - ФМЦ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Менаџер за продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • ФМЦ

FMC Group  денес е меѓу водечките  компанија во Словенија како систем интегратор во области на:

ICT Infrastructure
Telecommunications
Public Safet
IT process support
Cloud services

За потребите на ФМЦ Гроуп, се дава оглас за следнава работна позиција:

МЕНАЏЕР ЗА ПРОДАЖБА 

 
Потребни квалификации:
 • Познавање на Telco producti, IT producti (предност) предност на кандидати со завршено високо образование )
 • Претходно работно искуство (предност)
 • Познавање на англиски јазик
 • Поседување возачка дозвола Б категорија

Обврски и одговорности: 
 • Комуникација со постоечки и потенцијални комитенти – развој на пазарот
 • Унапредување на продажба согласно пазарните можности
 • Формирање на понуди 

Вештини и способности:
 • Способност за преговарање, убедливост и градење однос со потрошувачи
 • Развиени аналитички, презентациски и комуникациски вештини 
 • Одговорност и посветеност на работата

Ние нудиме фиксна плата и бонуси од реализација!

 

Доколку сте заинтересирани и воедно ги поседувате потребните квалификации, испратете ја Вашата кратка биографија (CV) на македонски и на англиски јазик преку полето "Брза Апликација".

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде