Vrabotuvanje.com - Електро инженер - Прилеп - МИКРОСАМ увоз-извоз Прилеп АД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Електро инженер

Прилеп

Рок за пријавување:

 • МИКРОСАМ увоз-извоз Прилеп АД


За Микросам:
Микросам е светски-признат лидер во производство на Роботски и ЦНЦ машини за композитни производи (carbon fiber, glass fiber, etc.). Во 30-години Микросам има инсталирано над 250 производни линии во повеќе од 40 земји во светот, како Германија, САД, Русија, Јапонија, Кина, Индија, Израел и Кореа. Глобалните клиенти се водечки во авионска, вселенска, автомобилска, одбранбена и други индустрии, како и врвни истражувачки центри за модерни композити.  Заедно со Институтот за Современи Композити и Роботика имаме напредна лабораторија и правиме заеднички развој со бројни компании кои се лидери во примена на композити во светот. Дознајте повеќе на www.mikrosam.com

Микросам ДОО светски бренд за производство на современи, компјутерски управувани машини за производство на композитни материјали, има потреба од нов стручен кадар:

 

Електро инженер – 5 работни места


Основни одговорности и задачи:
 • Проектирање на системи за  автоматско  управување на CNC машини
 • Програмирање во PLC, C/C++, и платформи за Real-Time
 • Изработка на цртежи/електрични шеми
 • Контактирање и посета со добавувачи и купувачи надвор од Македонија
 
Квалификации и компетенции:
 • Завршен Електро факултет или при крај со студии
 • Задолжително познавање на англиски јазик (германски и руски јазик се предност)
 
Што нудиме?
 • Одлични услови за работа во креативна средина
 • Kариера во најиновативната Македонска компанија со решенија за светски клиенти
 • Амбициозен и професионален тим со големо искуство во врвни технички решенијa
 • Континуирана обука и можност за напредување од личен и од технички аспект
 • Конкурентна компензација
 • Учество на меѓународни проекти со купувачи од целиот свет
 • Организиран превоз и храна
 
Испратете кратка биографија (CV) и мотивационо писмо преку полето Брза Апликација,
ЗАДОЛЖИТЕЛНО НАЗНАЧУВАЊЕ НА РАБОТНОТО МЕСТО за кое аплицирате.
 
Рокот за пријавување е до 15.11.2020г.
 
Само избраните кандидати ќе бидат повикани на интервју. 
Со аплицирање, се согласувате вашите информации да се чуваат во нашата база на кандидати во рок од 12 месеци.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде