Vrabotuvanje.com - Асистент за човечки ресурси - Скопје - Скопје - БАЗАРО ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент за човечки ресурси - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 
 
Bazaro има потреба од следните работни позиции:
 
Асистент за човечки ресурси - Скопје

 

Опис на работни задачи:

 • Административна подршка на одделот
 •  Изготвување и водење на целокупна документација за човечки ресурси ( договори за    вработување, потврди, решенија, спогодби, анекси и сл. )
 • Соодветно архивирање на целокупната документација поврзана со вработените
 • Постојано ажурирање на податоците за вработените во сите бази и евиденции
 • Водење и ажурирање на  досие за секој вработен
 • Следење и водење на евиденција за редовност на вработени
 • Пријва и одјава на вработени
 • Објава на оглас за вработување, селекција на кандидати и закажување на интервјуа
 • Останати работни задачи од делокругот на своето работно место согласно укажаната моментална потреба, по налог на Претпоставениот или Работодавачот.

Потребни квалификации:

 • Високо образование
 • Претходно работно искуство од 2 години
 • Познавање на Англиски јазик
 • Познавање на Microsoft Office
 • Одлични и организаторски и комуникациски способности
 • Високо ниво на интегритет и доверливост
 • Способност за работа во тим
 • Самоиницијативност
 • Добра организираност
 • Посветеност и одговорност кон задачите и работата
 • Можност за извршување на задачи во куси рокови и справување со работа под притисок

Ние нудиме:

 • Плата по договор;
 • Пријателска работна атмосфера;
 • Динамична и одговорна работа со постојан раст;
 • Работа со тим од професионалци и индивидулаци, кои веруваат во интегритет, тимска работа и отворена комуникација;
 • Можност за внатрешни и надворешни обуки за усовршување во областа.


Доколку сте заинтересирани за работната позиција, а воедно го поседувате потребното образование, работно искуство, квалификации, вештини и личен профил за успешно извршување на работните задачи на работното место, испратете ја Вашата кратка биографија преку полето Брза Апликација.


Согласно Законот за заштита на лични податоци Ве молиме во текстот на е-поштата да наведете дали прифаќате Вашите податоци да се чуваат во збирката за идни вработувања во BAZARO DOO или сакате Вашите лични податоци да бидат уништени по истекот на активниот оглас. Доколку нема никаква напомена од Ваша страна, податоците ќе бидат уништени.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде