Vrabotuvanje.com - Агент за продажба на недвижности - Желино, Тетово - ЕУРОВИА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Агент за продажба на недвижности

Желино, Тетово

Рок за пријавување:

 • ЕУРОВИА ДООЕЛ
 • Адреса: ул.101 бр.15 Желино, 1200 Тетово
 • Веб страна: http://www.eurovia.mk

 

ЕУРОВИА ДООЕЛ  е една од најголемите приватни компании за градежништво и развој на инфраструктура во Македонија. Портфолиото на ЕУРОВИА е диверзифицирано во развој на индустрии како градежништво и управување со инженерски проекти. Во последните 10 години ЕУРОВИА остави свој белег на домашниот и регионалниот пазар преку развој на стратешки проекти со највисоки меѓународни стандарди и истовремено значително придонесувајќи за развој на економска стабилност на земјата.

Поради зголемување на обемот на работа го распишуваме следниот оглас:

АГЕНТ ЗА ПРОДАЖБА НА НЕДВИЖНОСТИ
 

Главни одговорности:
 • Креирање на дата база на активни недвижнини;
 • Воспоставување на позитивни професионални релации со клиенти;
 • Склучување на посреднички договори со заинтересирани клиенти, преговарање и советување за услови на пазарот;
 • Познавање на законски регулативи за успешно спроведување и затвoрање на продажба;
 • Организирање и евалуација на активности;
 • Ажурирање на податоци и изготвување на извештаи;
 • Континуирано истражување на пазарот на недвижности преку собирање на специфичните барања на постојните клиенти и потенцијалните, ја надгледуваат натпреварувачката активност за да направат проценка нивното влијание на пазарот, го поддржува со информации во подготовката на типологијата на производот;
 • Соработува со остатокот од тимот за да даде забелешки од гледна точка продажба за различни проектни идеи што инвеститорите планираат да ги развијат;
 • Управува со односите со клиентите давајќи приоритет на генерирање нови клиенти, следење на процесот на продажба и продажни активности: предпродажба, продажба и по-продажба; да ги достигнат целите на компанијата;
 • Рекламира, воведува и продава портфолио производи на компанијата за недвижности, постоечки и потенцијални клиенти и им помага да го направат најсоодветниот избор според нивните потреби;
Потребни квалификации:
 • ССС/ВСС;
 • Претходно искуство во продажба/ наем на недвижнини ќе се смета за предност;
 • Познавање на работа со компјутери и MS Office пакет;
 • Одлична комуникација, преговарање и ориентираност кон деловни клиенти;
 • Возачка дозвола Б – категорија;
 
Што нудиме:
 • Компетитивни месечни примања на пазарот на труд во земјата;
 • Работа од понеделник до петок од 08:00 – 16:00 часот, 40 часови неделно;
 • Работа во безбедна и здрава околина со почитување на сите норми за безбедност и здравје при работа;
 • Можност за професионално усовршување, обука и напредок на работното место;
Сите заинтересирани кандидати кои сметаат дека имаат вештини и знаење за оваа позиција, треба да ја испратата својата професионална биографија (CV) преку полето Брза Апликација со назнака “Агент за продажба на недвижности“.
 

Краен рок за доставување на апликациите e 10.10.2021

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде