Vrabotuvanje.com - Комерцијалист - Скопје - Скопје - БИМА-ЛОГИСТИКА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • БИМА-ЛОГИСТИКА ДООЕЛ
 • Адреса: Гоце Делчев бр.34, 2000 Штип

БИМА Логистика е компанија специјализирана за увоз, маркетинг, продажба и дистрибуција на производи за широка потрошувачка и официјален застапник за реномираните брендови: Elephant, Corny,Trolli, Joya ,4U, Jabolcelo, Riegelien, Halloren, Fini, и други. Поради проширување на тимот бараме 

КОМЕРЦИЈАЛИСТ за регион: Скопје (Импулс канал и Локални Ланци/Маркети)
 

Одговорности и работни задачи

 • Земање нарачка во продажно место според Рута План и навремено евидентирање на истите електронски во софтверската апликација за нарачки.
 • Директно се грижи за успехот на секој свој бренд преку најдобра примарна и секундарна позиција на секое продажно место.
 • Успешно менаџирање на категории на рафтови по продажен објект.
 • Ја следи листата на должници и презема активности за наплата на побарувањата.
 • Ги следи активностите на конкуренцијата во продажно место, идентификува можности и предлага активности за развој на продажбата.
 • Прибира податоци од секое продажно место во врска со степенот на продадени, дистрибуирани и присутни производи на залиха кај купувачот и врши редовна проверка на нивните рокови на употреба.

Нудиме мотивирачки бонуси и солидна основица а бараме да ги имате следниве квалификации и квалитети:

 • Универзитетска диплома , познавање англиски јазик како и завршени тренинзи/обуки за продажба и маркетинг активности ,се сметаат за предност.
 • Педантен , Приципиелен и со Одлични организациски вештини.
 • Проактивност,и Систематичност .
 • Самоиницијативен, снаодлив и тимски работник
 • Одлични комуникациски и презентациски вештини.
 • Аналитички способности,систематични, упорни и енергични.
 • Способност за работа под притисок и со задачи со кратки лимитирани рокови.
 • Позитивен пристап, Љубезност и учтивост

Ги замолуваме сите заинтересирани кандидати да ни пратат CV на следниот емаил: martin.cuckov@bima-logistic.com најдоцнa до 27.05.2022. со Назнака/Subject: КОМЕРЦИЈАЛИСТ.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде