Vrabotuvanje.com - Продавач - касиeр во малопродажен објект - Скопје - ĐAK d.o.o. Beograd
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавач - касиeр во малопродажен објект

Скопје

Рок за пријавување:

 • ĐAK d.o.o. Beograd

 
Kомпанијата Д спортска опрема e формирана со идеја дека најпопуларните спортски брендови, препознатливи по услугата и стабилното работење, внесе здрав дух во сите сегменти од живеењето.Со најдолга традиција на пазарот работиме преку две децении. 
 
Нашата спортска фамилија ја сочинуваат преку 700 вработени и преку 80 малопродажни објекти во регионот. Во неа секогаш се добредојдени луѓе со константна цел за подобар учинок, за учење и за унапредување во работата. По тој повод бараме особа за следното работно место: 
 
Продавач - касиeр во малопродажен објект
Скопје
 
 
Главни задолжувања:
 • Високo ниво на услуга и посветеност на купувачите
 • Познавање на целокупниот асортиман на артиклите во малопродажниот објект 
 • Давање информации на купувачите за моментални акции
 • Спроведување на процедурите за излагање на роба
 • Прием на роба и средување магацински простор
 • Работа на каса по потреба
 
Потребни квалификации:
 • III/IV степен стручна спрема
 • Задолжително искуство со работа на каса
 • Задолжително искуство во работа со системи за малопродажба
 • Познавање работа на компјутер
 • Флексибилност и подготвеност за работа со различни луѓе 
 • Прецизност и точност во работата
 
Можете да очекувате:
 • Работа во стабилна компанија
 • Бонуси во склад со остварените резултати
 • Можност за константно усовршување и развој
 
Вашето CV и мотивациско писмо испратете го преку полето Брза Апликација до 28.05.2022.
Само кандидатите кои ќе влезат во потесната селекција ќе бидат контактирани.
 
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде