Vrabotuvanje.com - Продажен асистент - Скопје - Скопје - AMBAR DOOEL SKOPJE
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажен асистент - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • AMBAR DOOEL SKOPJE
 • Адреса: 11 Октомври 3А, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://ambar.mk

 

Ambar се грижи за задоволување на потребите на купувачите и постојано е во тек со најновите модни трендови, поради што прерасна во популарен бренд за облека за млади.

Позади успехот на Ambar стојат 1120 посветени вработени кои се грижат за купувачите, како и тимот за менаџмент кој постојано имплементира промени и иновации.

Ве очекуваме, аплицирајте и бидете дел од нашиот тим !

Продажен асистент 

Локација: Плоштад, Скопје


Краток опис на работна позиција :

 • Примање и изложување на робата по правилата на брендот.
 • Следење на асортиманот и залихите.
 • Работа на каса.
 • Услужување на купувачите.
 • Водење грижа за изгледот на работното место.
   

Барања за позицијата :

 • Минимум средно образование.
 • Искуство со работа на компјутер (Microsoft Office, Internet и каса).
 • Одговорност, комуникативност и способност за работа во тим.
 • Работно искуство на слична позиција ќе се смета за предност.
 • Може да се пријават заинтересирани од 18 до 30 Годишен возраст.


 

ЗАИНТЕРЕСИРАНИ?

Доколку сте заинтересирани Ве молиме испратете CV или пријавете се преку полето Брза Апликација.

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде