Vrabotuvanje.com - Продажни асистенти - Струга - Струга - ЛПП МАЦЕДОНИА увоз-извоз ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажни асистенти - Струга

Струга

Рок за пријавување:

 • ЛПП МАЦЕДОНИА увоз-извоз ДООЕЛ

 

Бидете и вие дел од LPP, современа и реноминарана компанија, една од движечките компании во индустријата на облека и мода!
 
 
 
 

LPP е интернационлна компанија која над 20 години успешно оперира ширум светот во индустријата за облека. Препознатлива е по своите брендови RESERVED, CROPP, HOUSE, MOHITO и SINSAY со кои достигнува до милиони потрошувачи ширум светот.

“Нашиот тим го сочинуваат над 25000 извонредни, енергетични и посветени вработени. Ние сме водени од страста. Тоа е причината зошто постојано сме во потрага по нови предизвици. И се стремиме заеднички како тим да бидеме најдобра компанија за облека во светот.”

Нашата мрежа од околу 1700 продавници во Европа, Азија и Среден Исток од неодамна е проширена и во Македонија и во моментот сме во потрага по кандидати за позиција: 

Продажни асистенти на 30 и 40h

Локација: SINSAY - Струга
 

Основни одговорности

 • Проактивен пристап во продажба и советување на купувачите
 • Разбирање на потребите на купувачите, асистениција при купување и  откривање на нивните потреби
 • Доставување на точни и прецизни информации на купувачите за производи, цени, промоции и тоа на брз и ефикасен начин
 • Одржување на визуелен изглед на продажниот објект
 •  Работа на каса

Што очекуваме

 • Степен на образование – средна стручна спрема
 • Работно искуство во малопродажба ќе биде земено како предност
 • Одлични комуникациски вештини
 • Позитивен пристап
 • Страст и интерест кон модна индустрија
 • Подготвеност за работа во смени, работа за време на празници и викенди

Ние Ви нудиме

 • Стабилна позиција во една од глобално најуспешните компании во областа на модна индустрија
 • Можност за кариерен раст и развој
 • Конкурентна месечна плата
 • Можност за тимски месечни бонуси
 • Компаниски попусти
 • Пријатна и пријателска работна атмосфера која овозможува размена на искуства и знаење и одлична тимска работа
 • Континуирана можност за едукација и унапредување на професионални вештини, како и стекнување на нови

 

За аплицирање проследето го вашето CV преку полето Брза Апликација најдоцна до 29.11.2022.
Само кандидатите од потесниот круг на селекција ќе бидат контактирани.​


Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде