Vrabotuvanje.com - Вработен во продажен сектор - Скопје - КЛЕВЕР-МК ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Вработен во продажен сектор

Скопје

Рок за пријавување:

 • КЛЕВЕР-МК ДООЕЛ
 • Адреса: ул.Диме Аницин бр.10 лок.5 Карпош, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.klever.com.mk
ВРАБОТЕН ВО ПРОДАЖЕН СЕКТОР
 
 

Опис на работното место:

 • Секојдневен контакт со клиенти,
 • Прием на нарачки од клиенти
 • Подготовка на понуди
 • Промоција и презентација на производи од асортиманот на КЛЕВЕР-МК
 • Изработка на редовни извештаи за работењето
 • Реализирање на зададени цели

 
Потребни квалификации:

 • ССС/ВСС
 • Познавање на англиски јазик
 • Познавање на MS Office пакетот
 • Претходно работно искуство во сектор продажба ќе се смета за предност

 
Личен профил:

 • Амбициозност и мотивираност
 • Максимална посветеност и одговорност кон реализирање проекти и почитување рокови
 • Навремено исполнување на работните задачи
 • Организирана, одлучна и одговорна личност
 • Одлични презентациски способност
 • Одлични комуникациски способности
 • Способност за тимско работење
 • Развиена професионална  комуникација
 • Лојалност, иницијативност, темелност и  енергичност
 • Способност за работа под притисок

Доколку сте заинтересирани, пријавете се преку полето Брза Апликација
со назнака: „За оглас – Вработен во продажен сектор
“.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде