Vrabotuvanje.com - Раководител на продажен центар - Скопје - Скопје - Трговско друштво ЈУГОКОМЕРЦ-Скопје ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Раководител на продажен центар - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • Трговско друштво ЈУГОКОМЕРЦ-Скопје ДООЕЛ Скопје

 

Во моментот бараме кандидати за следната отворена работна позиција:

Раководител на продажен центар - Скопје

РАКОВОДИТЕЛОТ НА ПРОДАЖЕН ЦЕНТАР:

Припаѓа во секторот за продажба и набавки и одговара пред Управителот

Југокомерц е компанија која повеќе од 35 години успешно работи на нашиот пазар со стабилна пазарна позиција и пласира различни видови на производи во областа на автобускиот и товарниот транспорт со  врвен квалитет и деловни стандарди.

 

Југокомерц на македонскиот пазар е застепен со свој проджен салон на резервни делови во Скопје и врши дистрибуција низ целата територија на државата. На нашиот пазар застапува повеќе од 10 светски познати брендови од областа на резервни делови за камиони, автобуси и комбиња.

Опис на работни задачи и одговорности:

 • Систематско следење на залихата на роба
 • Изготвување на извештаи за минимална залиха на роба и предлог порачки
 • Поддршка во контактирање со дилерите
 • Следење на продажбата и  дополнување со роба во систем
 • Теренска посета на клиетни
 • Наплата на побарувања
 • Интерна комуникација телефонска и по пат на ’’mail’’
 • Прибирање на дата податоци од клиенти, купувачи
 • Следење, учество, реализација на тендери
 • Остварување  на  зададени таргети од надредениот
 • Почитување  на работното време согласно процедурата за работно време

 

Потребни квалификации:

 • ССС – (Машински факултет ќе се смета за предност)
 • Минимум 3 години работно искуство на иста позиција
 • Одлично познавање на англиски јазик (би се рачунало за предност познавање на Германски Јазик)
 • Одлични познавања на MS Office и работа на компјутер
 • Возачка дозвола Б категорија

Потребни компетенции:

 • Одлични комуникациски способности (пишување, дијалог, деловна коресподенција)
 • Одлични организациски способности (календар, приоритети, документација)
 • Способност за работа во кратки рокови и координација со останатите вработени во тимот
 • Способност за извршувањe на повеќе работни задачи паралелно 

Доколку сте заинтересирани за оваа работна позиција и вашиот профил ги исполнува бараните критериуми ве молиме да пратите мотивационо писмо и биографија преку Брзата Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде