Vrabotuvanje.com - Продажен асистент во BAKO Premium Store Рекорд - Скопје - Скопје - БАКО НУТС
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажен асистент во BAKO Premium Store Рекорд - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • БАКО НУТС
 • Адреса: Качанички пат бр.17,Визбегово, 1000 Скопје

“БАКО”, претпријатие кое се занимава со производство, преработка, пакување и продажба на апетисани, семиња, зачини, корфнлекс... има потреба да вработи:
 

Продажен асистент во BAKO Premium Store рекорд скопје

 

 

Работни задачи: 

 • Услужување на клиенти
 • Грижа и одржување на инвентарот и продажната стока
 • Прием, редење и проверка на цени низ маркетот
 • Други работни задачи поврзани со секојдневното функционирање
 • Останати активности кои ја пратат продажбата на производите, лепење декларации, тековни нарачки од магацин, редење на стоката и сл.

Потребни квалификации: 

 • Минимум завршено средно образование
 • Со или без претходно работно искуство на иста или слична позиција
 • Основно познавање на англиски јазик
 • Основно познавање на работа со компјутер

Посакувани способности и вештини: 

 • Одлични комуникациски и организациски вештини
 • Одговорност, лојалност и ориентираност кон цели
 • Способност за тимска работа

Работа во две смени (од 8 до 22 часот, понеделник до сабота, недела неработен ден)

 

Кандидатите кои ги исполнуваат горе наведените критериуми треба да испратат CV преку полето Брза Апликација со назнака "Продавачи - Скопје". Ќе бидат контактирани само потесно избраните кандидати

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде